Aprelin 25-də Elm və Təhsil Nazirliyində Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “İnsan Kapitalı” işçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçirilib.
İşçi qrupun rəhbəri, elm və təhsil nazirinin müavini İdris İsayev və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının sektor müdiri, Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri Vüsal Şıxəliyev açılış nitqi ilə çıxış edərək, işçi qrupunun ötən dövr üzrə olan ümumi fəaliyyəti, əldə edilmiş uğurlar və gələcək gözləntilər barədə çıxış etdilər.
Daha sonra İnsan Kapitalı işçi qrupunun katibi R.Musayeva 2022-ci il və 2023-cü illər üzrə işçi qrupunun Fəaliyyət Planı üzrə beynəlxalq reytinqlərdə indikatorların dəyişmə dinamikası və ehtimal olunan yeni gözləntilər barədə təqdimatla çıxış edərək, iclas iştirakçılarına hədəf indikatorları üzrə görülmüş işlər, çətinliklər və tövsiyələr, eyni zamanda gələcək planlar barədə ətraflı məlumat verdi.
İclas, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət agentliyinin direktor müavini N.Əsədlinin və İqtisadiyyat Nazirliyinin şöbə müdirinin müavini N.Məmmədli təqdimatları ilə davam edib.

The next meeting of the “Human capital” working group was held
On April 25, the next meeting of the “Human capital” working group of the Commission on Business Environment and International Ratings was held in the videoconference format at the Ministry of Science and Education.
Head of the working group, Deputy Minister of Science and Education Idris Isayev and Sector Head of the Administration of the President Administration of the Republic of Azerbaijan, Head of the Secretariat of the Commission on Business Environment and International Ratings Vusal Shikhaliyev, made an opening speech and reported on the general activity of the working group in the past period, achieved successes and expectations.
Later, R.Musayeva, secretary of the “Human capital” working group, gave a presentation on the dynamics of changes in indicators and possible innovations in the international rankings of the Action Plan for 2022 and 2023.
The meeting continued with the presentations of N.Asadli, deputy director of the State Agency for Science and Higher Education, and N.Mammadli, deputy head of the department of the Ministry of Economy.