28 mart 2024-cü il tarixində Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Beynəlxalq ticarət” işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda aidiyyəti dövlət qurumlarının iştirakı ilə işçi qrup tərəfindən 2023-cü il ərzində görülmüş işlər və ötən dövrün Yol xəritəsinin icra vəziyyətinə dair məlumatlar müzakirə edilmişdir. Həmçinin, Türk Dövlətləri Təşkilatının Ticarətin Asanlaşdırılması üzrə Strategiya sənədi ilə bağlı Azərbaycandan müvafiq əlaqələndirici qurum olaraq Beynəlxalq ticarət işçi qrupunun fəaliyyəti çərçivəsində 2023-cü il ərzində atılan addımlar iclas iştirakçılarının nəzərinə çatdırılmışdır.
Daha sonra Dünya Bankı Qrupunun “B-Ready” layihəsinin “Beynəlxalq ticarət” indikatoru ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2024-cü il üzrə Yol Xəritəsinin layihəsi müzakirə edilmiş, layihəyə daxil edilən bəndlər üzrə aidiyyəti dövlət qurumlarının və özəl sektor nümayəndələrinin rəy və təklifləri dinlənilmişdir.

On March 28, 2024, the next virtual meeting of the "International Trade" working party of the Commission on Business Environment and International Ratings was held.
The work done by the working party during 2023 and the information on the implementation status of the Roadmap of the previous period were discussed in the meeting with the participation of the relevant state institutions. Also, the steps taken were brought to the attention of the meeting participants within the framework of the activities of the International trade working party during the previous year as the relevant coordinating body from Azerbaijan for the Trade Facilitation Strategy paper of the Organization of Turkic States.
Then, the draft Roadmap for 2024 regarding the implementation of improvements in the relevant field related to the "International trade" indicator of the "B-Ready" project of the World Bank Group was discussed, and opinions and proposals of relevant state institutions and representatives of the private sector were heard on the items included in the draft Roadmap.