İşçi Qrupunun iclasında 2023-cü il üzrə Fəaliyyət Planının icrası istiqamətində görülmüş işlər və cari ildə nəzərdə tutulan tədbirlər müzakirə edilib.
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) rəhbərlik etdiyi “Korporativ idarəetmə, investisiyalar və korporativ sosial məsuliyyət” İşçi Qrupunun növbəti iclası keçirilib.
Onlayn formatda təşkil olunan iclasda İqtisadiyyat, Ekologiya və Təbii Sərvətlər, Energetika, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat nazirliklərinin, Mərkəzi Bankın, Dövlət Statistika Komitəsinin, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin, Dövlət Neft Şirkətinin və digər qurumların nümayəndələri iştirak ediblər.
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri, Azәrbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının İqtisadi siyasәt vә sәnaye mәsәlәlәri şöbәsinin sektor müdiri Vüsal Şıxәliyev, “Korporativ idarəetmə, investisiyalar və korporativ sosial məsuliyyət” işçi qrupunun rəhbəri, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov işçi qrupunun 2023-cü il üzrə Fəaliyyət Planı çərçivəsində görülmüş işlərə və 2024-cü ildə nəzərdə tutulan tədbirlərə dair fikir və təkliflərini bölüşbülər.
İclasda İşçi Qrupunun 2023-cü il üzrə Fəaliyyət Planının icrası istiqamətində görülmüş işlər və əldə olunmuş nəticələr barədə məlumat verilib, qarşıda duran vəzifələrə dair müzakirələr aparılıb.

The next meeting of the "Corporate governance, investments and corporate social responsibility" Working Group was held
At the meeting of the Working Group, the work done in the direction of the implementation of the Action Plan for 2023 and the measures planned for the current year were discussed.
The next meeting of the "Corporate governance, investments and corporate social responsibility" Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings headed by the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) was held.
Representatives of the Ministries of Economy, Ecology and Natural Resources, Energy, Digital Development and Transport, the Central Bank, the State Statistics Committee, the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms, the State Oil Company and other institutions participated in the meeting organized in online.
Head of the Secretariat of the Commission on Business Environment and International Ratings, Sector Head of the Department of Economic Policy and Industrial Affairs of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Vusal Shikhaliyev, Head of the Working Group "Corporate Governance, Investments and Corporate Social Responsibility", Chairman of the Board of Directors of KOBIA Mr. Orkhan Mammadov shared their views and suggestions regarding the work done within the Action Plan for 2023 and the measures planned for 2024.
At the meeting, presentations were made on the work done and the results achieved in the direction of the implementation of the Action Plan of the Working Group for 2023, and discussions were held on the upcoming tasks.