10 iyul 2023-cü il tarixində Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Su Şəbəkəsinə qoşulma” işçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçirilib.
İşçi qrupun rəhbəri, “Azərsu” ASC-nin sədr müavini Etibar Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda Dünya Bankının “B-Ready” hesabatının “Utility Services” indikatorunun “Access to Water” alt-indikatoru üzrə cavablandırılmış sorğu vərəqələrinin və qiymətləndirmə nəticələrinin təqdimatı və müzakirəsi olmuşdur.
Dünya Bankının “Business-Ready” hesabatının “Kommunal xidmətlər (Su təchizatı)” indikatoru üzrə sorğunun və qiymətləndirmə cədvəllərinin doldurulması ilə bağlı görülmüş işlər barədə məlumat verilib, hər bir komponent üzrə qiymətləndirmə meyarları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
İclasda işçi qrupun üzvü olan dövlət qurumlarının nümayəndələri, həmçinin Komissiyanın Katibliyi təmsil olunub.

The following videoconference of Commission on Business Environment and International Rankings’ “Connection to the water supply network” work group has been held on July 10, 2023.
There was a presentation and discussion of questionnaires and evaluation results on "Access to Water" sub-indicator of the "Utility Services" indicator of the World Bank’s "B-Ready" report at the meeting chaired by the head of the working group, the deputy chairman of "Azersu" OJSC Etibar Mammadov.
Information was provided about the works done on completing the survey and assessment tables for the "Utility Services (Water Supply)" indicator of the World Bank's "Business-Ready" report and the were exchange of views about the evaluation criteria for each component.
Representatives of the state institutions that are members of the working group, as well as the Secretariat of the Commission were represented at the meeting.