27 iyul 2023-cü il tarixində saat 16:00-da Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Effektiv idarəetmə və makroiqtisadi göstəricilər işçi qrupunun növbəti iclası keçirilmişdir.
“Webex” platforması üzərindən həyata keçirilən iclasda Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının, İqtisadiyyat Nazirliyinin, Maliyyə Nazirliyinin, Dövlət Neft Fondunun, Dövlət Statistika Komitəsinin, Energetika Nazirliyinin Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, həmçinin İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin və İqtisadi Təşəbbüslərə Yardım İctimai Birliyinin təmsilçiləri iştirak etmişlər. İclasda işçi qrupunun 2023-ci ilin birinci yarısında gördüyü işlər müzakirə edilmişdir. Büdcə şəffaflığının təmin edilməsi, dövlət tənzimlənməsinin keyfiyyətinin artırılması, habelə təbii resursların idarə edilməsi indeksi üzrə görülmüş işlərlə bağlı məsələlər iclasda əsas müzakirə mövzusu olmuşdur.

Working Group on Effective Management and Macroeconomic Indicators of the Commission on Business Environment and International Rankings holds next meeting
The next meeting of the Working Group on Effective Management and Macroeconomic Indicators of the Commission on Business Environment and International Rankings was held on July 27, 2023 at 16:00 through online platform “Webex”.
Representatives from Central Bank of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Economy, Ministry of Finance, State Oil Fund, State Statistics Commitee, Ministry of Energy, Ministry of Ecology and Natural Resources, Center for Analysis of Economic Reforms and Communication and Public Association of Assistance to Economic Initiatives participated in online meeting. The working group's semiannual report for 2023 was discussed at the meeting. Especially the work done in the direction of ensuring budget transparency and improving the quality of regulation, as well as the work done on natural resource management index was the main topic of discussion at the meeting.