07 aprel 2023-cü il tarixində saat 10:00-da Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Effektiv idarəetmə və makroiqtisadi göstəricilər işçi qrupunun növbəti iclası keçirilmişdir.
“Webex” platforması üzərindən həyata keçirilən iclasda Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının, İqtisadiyyat Nazirliyinin, Maliyyə Nazirliyinin, Dövlət Neft Fondunun, Dövlət Statistika Komitəsinin, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin həmçinin İqtisadi Təşəbbüslərə Yardım İctimai Birliyinin, Avrasiya Hasilat Sənayesi Bilik Mərkəzinin, Spektr Sosial-İqtisadi Araşdırma və İnkişaf Mərkəzinin və “Ekvita” şirkətinin təmsilçiləri iştirak etmişlər. İclasda işçi qrupunun 2022-ci ildə gördüyü işlər müzakirə edilmişdir. Büdcə şəffaflığının təmin edilməsi, dövlət tənzimlənməsinin keyfiyyətinin artırılması, habelə monetar azadlıq indikatoru üzrə görülmüş işlərlə bağlı məsələlər iclasda əsas müzakirə mövzusu olmuşdur.

The next meeting of the Working Group on Effective Management and Macroeconomic Indicators of the Commission on Business Environment and International Rankings was held on April 07, 2023 at 10:00 through online platform “Webex”.
Representatives from Central Bank of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Economy, Ministry of Finance, State Oil Fund, State Statistics Commitee, Ministry of Energy, Ministry of Ecology and Natural Resources, The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Public Association of Assistance to Economic Initiatives, Eurasian Extractive Industries Knowledge Center, Spektr Center for Socio-Economic Research and Development, as well as “Ekvita” company participated in online meeting. The working group's annual report for 2022 was discussed at the meeting. Especially the work done in the direction of ensuring budget transparency and improving the quality of regulation, as well as the work done on the indicator of monetary freedom was the main topic of discussion at the meeting.