2023-cü il 1 avqust tarixində Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “İnternetə qoşulma və internet infrastrukturu” İşçi qrupunun rəhbəri, Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Fərid Əhmədovun sədrliyi ilə işçi qrupunun video-konfrans formatında iclası keçirilmişdir.
İclasda Dünya Bankının “B-Ready” hesabatının “Utility Services” indikatorunun “Internet” alt-indikatoru üzrə cavablandırılmış sorğu vərəqələrinin və qiymətləndirmə nəticələrinin müzakirəsi keçirilib, sorğunun və qiymətləndirmə cədvəllərinin doldurulması ilə bağlı görülmüş işlər barədə məlumat verilib, hər bir komponent üzrə qiymətləndirmə meyarları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
İclasda işçi qrupun üzvü olan dövlət qurumlarının nümayəndələri, hesabatın sorğu vərəqlərinin qiymətləndirilməsinə cəlb olunmuş əməkdaşları, həmçinin Komissiyanın Katibliyi təmsil olunub.

On August 1, 2023, a video-conference meeting of the working group was held under the chairmanship of Farid Ahmadov, Deputy Minister of Digital Development and Transport, Head of the "Internet Connection and Internet Infrastructure" Working Group of the Commission for Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, the completed questionnaires and the results of the evaluation of the sub-indicator "Internet" of the "Housing and Utilities" indicator of the World Bank's "B-Ready" report were discussed, information was provided on the work done to fill in, the questionnaires and evaluation tables, as well as the evaluation criteria for each component were discussed.
Members of the working group, representatives of state institutions, employees who participated in the assessment of the report questionnaires, as well as the Secretariat of the Commission were represented at the meeting.