18 mart tarixində “Texnologiya və innovasiyalar” işçi qrupunun onlayn formatda iclası keçirilib.
İclasda işçi qrupun rəhbərliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Əqli Mülkiyyət Agentliyi, Dövlət Statistika Komitəsi, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi və digər dövlət qurumlarının məsul şəxsləri iştirak ediblər.
İclasda işçi qrupun üzvləri tərəfindən hesabatların təqdimatı edilmiş və Qlobal İnnovasiya İndeksində nəticələrin yaxşılaşdırılması məqsədilə təkliflər verilmişdir.
Eyni zamanda, işçi qrupun fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun digər məsələlər də müzakirə edilmiş və qərarlar qəbul edilmişdir.

On March 18, an online meeting of the "Technology and Innovations" working group was held.
The meeting was attended by the head of the working group, the Ministry of Digital Development and Transport, the Ministry of Economy, the Ministry of Science and Education, the Intellectual Property Agency, the State Statistical Committee, the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication and other state agencies.
The members of the working group presented reports and made proposals to improve the results in the Global Innovation Index during the meeting.
At the same time, other issues relevant to the activities of the working group were discussed and decisions were made.