“Biznesin müflisləşməsi” İşçi qrupunun növbəti görüşü keçirilib
02 fevral 2026-cı il tarixdə Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Ədliyyə Nazirliyinin rəhbərlik etdiyi “Biznesin müflisləşməsi” İşçi qrupunun geniş tərkibli növbəti iclası keçirilib.
Görüşdə Ədliyyə, İqtisadiyyat nazirliklərinin, Mərkəzi Bankın əməkdaşları, aparıcı hüquq və konsaltinq şirkətlərinin nümayəndələri, İşçi qrupun digər üzvləri, habelə beynəlxalq ekspertlər iştirak ediblər.
Görüşü açıq elan edən İşçi qrupun rəhbəri, ədliyyə nazirinin müavini Abiddin Hüseynov Almaniyadan cəlb olunan müflisləşmə üzrə beynəlxalq ekspertləri - Prof. Dr. Stephan Madaus və Dr. Abbas Abbasovu iclas iştirakçılarına təqdim edib.
Beynəlxalq ekspertlər sağlamlaşdırma və müflisləşmə sahəsində qabaqcıl beynəlxalq yanaşmalar, onların tətbiqi imkanları, bu sahədə mövcud olan problemlər və digər məsələlər barədə məlumat veriblər.
Həmçinin görüş zamanı tematik qrup tərəfindən hazırlanan “Sağlamlaşdırma və müflisləşmə haqqında” qanun layihəsi üzrə beynəlxalq ekspertlərin tövsiyələri dinlənilib.
Eyni zamanda, görüşdə iclas iştirakçılarının bu sahə ilə bağlı maraq doğuran sualları beynəlxalq ekspertlər tərəfindən cavablandırılıb.

On 2 February 2026, the next expanded meeting of the “Business Insolvency” Working Group, led by the Ministry of Justice under the Commission on Business Environment and International Rankings, was held.
The meeting was attended by representatives of the Ministry of Justice, Ministry of Economy, the Central Bank, delegates of leading law and consulting firms, other members of the Working Group, as well as international experts.
Opening the meeting, the head of the Working Group, Deputy Minister of Ministry of Justice of Azerbaijan, Abiddin Huseynov, introduced the international insolvency experts engaged from Germany - Prof. Dr. Stephan Madaus and Dr. Abbas Abbasov to the meeting participants.
International experts provided information on advanced international approaches in restructuring and insolvency, their application possibilities, existing issues in this field and other issues.
Additionally, the recommendations of the international experts on the draft law on “Restructuring and Insolvency”, prepared by thematic group, were listened to.
At the same time, international experts answered the questions of interest from the meeting participants related to this field, during the meeting.