Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin rəhbərlik etdiyi “Tikintiyə icazələrin verilməsi” işçi qrupunun növbəti onlayn iclası keçirilib
13 iyul 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin rəhbərlik etdiyi “Tikintiyə icazələrin verilməsi” işçi qrupunun “Dünya Bankı tərəfindən təqdim olunan yeni “Business Ready” hesabatının müvafiq indikatoru üzrə cavablandırılmış sorğu vərəqəsinin və qiymətləndirmə nəticələrinə dair arayışın müzakirəsi” mövzusunda növbəti onlayn iclas keçirilib.
İclasda işçi qrupunun rəhbəri, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin birinci müavini Namiq Hümmətov, Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının İqtisadi siyasət və sənaye məsələləri şöbəsinin İqtisadi islahatların monitorinqi, koordinasiyası və qiymətləndirilməsi sektorunun müdiri Vüsal Şıxəliyev, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin, “Azərsu” ASC-nin, “Azərişıq” ASC-nin, habelə digər dövlət qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
İclas zamanı Dünya Bankının “Business Ready” hesabatının “Tikintiyə icazələrin verilməsi” indikatoru üzrə cavablandırılmış sorğu vərəqəsi ilə qiymətləndirmə nəticələrinə dair hazırlanmış arayış işçi qrupunun üzvlərinə təqdim olunaraq ətraflı müzakirə olunmuş, qarşıda duran vəzifələr barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

The next meeting of the working group on "construction permit" was held
On July 13, 2023, the next meeting of the "Construction Permits" working group led by the State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan on the topic "Discussion of the answered questionnaire on the relevant indicator of the new "Business Ready" report presented by the World Bank and the reference on the evaluation results" an online meeting was held.
At the meeting, the head of the working group, the first deputy chairman of the State Urban Planning and Architecture Committee, Namig Hummetov, the head of the Secretariat of the Commission for Business Environment and International Ratings, the head of the economic reform monitoring, coordination and evaluation sector of the Department of Economic Policy and Industrial Affairs of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan, Vusal Shikhaliyev, State Urban Planning and representatives of the Architecture Committee, the Ministry of Emergency Situations, the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Small and Medium Business Development Agency, "Azersu" OJSC, "Azerishiq" OJSC, as well as other state institutions participated.
During the meeting, the members of the working group were presented with an answered questionnaire on the "Issuance of construction permits" indicator of the "Business Ready" report of the World Bank and presented to the members of the working group a detailed discussion and an exchange of views on the upcoming tasks.