Elm və Təhsil Nazirliyində Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın İnsan kapitalı işçi qrupunun “Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin (H-indeksi) yaxşılaşdırılması üzrə” altqrupunun iclası keçirilib.
İclasda “İnsan Kapitalı” işçi qrupunun rəhbəri, elm və təhsil nazirinin müavini İdris İsayev, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının sektor müdiri, Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri Vüsal Şıxəliyev, altqrupun üzvləri və dəvət edilmiş qonaqlar iştirak ediblər.
İclasda İnsan Kapitalı işçi qrupun Katibi C.Hüseynli altqrupun yeni təsdiqlənmiş “Yol Xəritəsi” və altqrupun tərkibinə daxil olan yeni üzvlər və sonuncu iclasda qərara alınan məsələlər barədə məlumat verdikdən sonra, altqrupun rəhbəri Ü.Səttarova tərəfindən “Yol Xəritəsi”ndə nəzərdə tutulmuş tədbirlər üzrə görülmüş işlərin hesabatı təqdim edilmiş və daha sonra da üzvlərin sual və təkliflərinin müzakirəsi aparılmışdır.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “İnsan Kapitalı” İşçi qrupunun rəhbəri qismində Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi çıxış edir.

A meeting of the Human Capital working group of the Commission on Business Environment and International Ratings "on improvement of international rating indicators (H-index) related to scientific publications" was held at the Ministry of Science and Education.
Idris Isayev, head of the "Human Capital" working group, deputy minister of science and education, sector manager of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan, head of the Secretariat of the Commission Vusal Shikhaliyev, members of the subgroup (representatives and experts from higher education institutions, public and private sectors) took part in the meeting.
At the meeting, after the Secretary of the Human Capital working group Jabbar Huseynli informed about the newly approved "Road Map" of the subgroub, the new members included in the subgroup and the issues decided at the last meeting, the head of the subgroup Ulkar Sattarova presented the report about the completed work considered at the "Road Map" and then the members' questions and suggestions were discussed.
It should be noted that the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan acts as the head of the "Human Capital" Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan.