“Əmək bazarı” işçi qrupunun növbəti iclası olub
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin rəhbərlik etdiyi “Əmək bazarı” işçi qrupunun növbəti iclası keçirilib.
İclasda işçi qrupunun rəhbəri, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Zaur Əliyev, Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri, Prezident Administrasiyasının sektor müdiri Vüsal Şıxəliyev və işçi qrupunda təmsil olunan hökumət və qeyri-hökumət qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
İclasda İşçi qrupun Fəaliyyət Planına daxil olan İqtisadi Azadlıq İndeksi və Qlobal İstedad Rəqabətliliyi İndeksinin yekun nəşrlərinə dair təqdimatlar edilib. Həmin indekslər üzrə əmək bazarı ilə bağlı indikatorlar və ölkəmizin göstəriciləri barədə məlumat verilib.
Görüşdə əmək bazarının inkişaf etdirilməsi, əmək qanunvericiliyinin təkmilləşdirilməsi, işçi qüvvəsinin bacarıqlarının artırılması və məşğulluq imkanlarının daha da genişləndirilməsi istiqamətində görülən işlər və qarşıda duran vəzifələr müzakirə olunub.

The next meeting of the "Labor Market" working group, led by the Ministry of Labor and Social Protection of Population under the Commission on Business Environment and International Rankings, was held.
The meeting was attended by the head of the working group, Deputy Minister of Labor and Social Protection of Population Zaur Aliyev, head of the Commission's Secretariat, Sector Head at the Presidential Administration Vusal Shikhaliyev, and representatives of government and non-government organizations represented in the working group.
During the meeting, presentations were made on the final publications of the Index of Economic Freedom and the Global Talent Competitiveness Index, which are included in the Working Group's Action Plan. Information was provided on labor market-related indicators and our country's performance under these indices.
The meeting discussed the work done and upcoming tasks aimed at developing the labor market, improving labor legislation, enhancing workforce skills, and further expanding employment opportunities.