“Səhiyyə sistemi ”işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclası keçirilib
28 avqust 2026-cı il tarixində saat 15.00-da Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Səhiyyə sistemi ”işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda Naxçıvan Muxtar Respublikasında səhiyyə sahəsində mövcud çətinliklərə toxunulmuş, İSİM tərəfindən hazırlanmış elektron resurslar barədə məlumatlar verilmişdir. Eyni zamanda İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiyası Mərkəzi tərəfindən İşçi qrupun 6 aylıq fəaliyyətinin təhlili aparılmış, qurumların təqdim etdiyi hesabatlara dair fikir bildirilmişdir. Sonda sədr, nazir müavi növbəti iclas barədə müvafiq tapşırıqları verərək, gündəliyə salınacaq mövzulara dair qeydlərini bildirərək  bu barədə İşçi qrupun katibinə tapşırıqlarını vermişdir.

The next meeting of the Healthcare System Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan was held via videoconference on August 28, 2026, at 3:00 p.m.
The meeting addressed current issues in the healthcare sector of the Nakhchivan Autonomous Republic and provided information on electronic resources prepared by the Public Health and Reforms Center. At the same time, the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms analyzed the 6-month activities of the Working Group and expressed its opinion on the reports submitted by the institutions.
In conclusion, the Chairman and the Deputy Minister gave appropriate instructions regarding the next meeting, outlined his comments on the issues to be included in the agenda, and gave instructions to the Secretary of the Working Group.