28 noyabr 2019-cu il tarixində İqtisadiyyat Nazirliyində (Bakı şəhəri, Bülbül prospekti 20, Nizami kinoteatrının yanı, 6-cı mərtəbə 63-cü otaq) Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Korporativ idarəetmə, investisiyalar, investorların maraqlarının qorunması, biznes etikası və korporativ sosial məsuliyyət İşçi qrupunun növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda İşçi qrupuna həvalə edilmiş indikatorlar üzrə beynəlxalq reytinqlərdə, o cümlədən “Doing Business 2020”, “Qlobal Rəqabətlilik 2019” və “Qlobal İnnovasiya İndeksi 2019” hesabatlarında İşçi qrupuna həvalə edilmiş indikatorlar üzrə qiymətləndirmənin nəticələrinin, həmçinin, İşçi Qrupunun 2020-ci il üçün Fəaliyyət Planının layihəsinin ilkin variantının müzakirəsi aparılmışdır.
Eyni zamanda, İşçi qrupun növbəti iclasında müzakirə ediləcək məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.

On November 28, 2019, the next meeting of the Working Group on Corporate Governance, Investments, Investors Protection, Business Ethics and Corporate Social Responsibility was held at the Ministry of Economy (Baku, 20 Bulbul Ave., next to Nizami Cinema, 6th floor, 63rd room).
At the meeting, it was discussed the results of an assessment of the indicators of the international rankings assigned to the Working Group including the Doing Business 2020, Global Competitiveness Report 2019 and Global Innovation Index 2019, as well as the preliminary draft project of the Working Group Action Plan for 2020.
At the same time, the sides exchanged views on the issues to be discussed at the next meeting of the Working Group.