“Biznes mühiti və Beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiya”nın “Korporativ idarəetmə, investisiyalar, investorların maraqlarının qorunması, biznes etikası və korporativ sosial məsuliyyət” İşçi qrupunun 28 sentyabr 2021-ci il tarixində “Zoom” platforması üzərindən növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda İşçi qrupunun 2021-ci il üçün Fəaliyyət Planında nəzərdə tutulan tədbirlərin və həmin tədbirlərin icrası ilə bağlı qarşıda duran mühüm vəzifələrin, həmçinin 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planının layihəsinə daxil edilməsi təklif edilən bir sıra məsələlərin müzakirəsi keçirilmişdir. Onlayn formada keçirilən görüşdə aidiyyəti dövlət qurumlarının əməkdaşları ilə yanaşı özəl sektorun, o cümlədən “Deloitte & Touche”, “PwC Azerbaijan” şirkətlərinin və bir sıra digər təşkilatların nümayəndələri yaxından iştirak etmişlər.

The next meeting of the Working Group on "Corporate Governance, Investments, Investor Protection, Business Ethics and Corporate Social Responsibility" of the Commission on Business Environment and International Ratings was held on September 28, 2021, at 10:00 am through the online platform "Zoom".
The meeting discussed the measures envisaged in the Action Plan of the Working Group for 2021 and the important tasks ahead in connection with the implementation of these measures, as well as a number of issues proposed to be included in the draft Action Plan for 2022. The online meeting was attended by employees of relevant government agencies, as well as representatives of the private sector, including Deloitte & Touche, PwC Azerbaijan and a number of other organizations.
In addition, the sides exchanged views on the issues to be discussed at the next meeting of the Working Group.