Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Maliyyə bazarlarının inkişafı və kreditlərin əlçatanlığı İşçi qrupunun 01.03.2023-cü il saat 11:00-da “Webex” onlayn platforması vasitəsilə hesabat xarakterli növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda İşçi qrupunun 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planında yer alan tədbirlər üzrə görülmüş işlər barədə Mərkəzi Bank və İqtisadiyyat Nazirliyinin nümayəndələri tərəfindən məlumat verilmiş və müvafiq indikatorlar üzrə ölkənin mövqeyinin yaxşılaşdırılması istiqamətində İşçi qrupu çərçivəsində gələcək addımlar müzakirə edilmişdir.
İclasda Mərkəzi Bankın, Nazirlər Kabinetinin, İqtisadiyyat Nazirliyinin, Maliyyə Nazirliyinin, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, Dövlət Neft Fondunun, Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının, Azərbaycan Kredit Bürosunun, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçılarının Assosiasiyasının, Ekvita şirkətinin, “AzFinance İnvestisiya Şirkəti” QSC-nin və “Asiya İnkişaf Bankı”nın nümayəndələri iştirak etmişdir.

A report meeting of the Working Group on Financial Markets Development and Accesibility of Loans of the Commission on Business Environment and International Rankings has been held on March 1, 2023, 11:00 through online platform “Webex”.
At the meeting, the representatives of Central Bank and the Ministry of Economy reported on the implemented activities related to the measures included in the Working Group's Action Plan for 2022, and further steps were considered within the Working Group in order to improve the country's position on relevant indicators.
Representatives of the Central Bank, Cabinet of Ministers, Ministry of Economy, Ministry of Environment and Natural Resources, Ministry of Finance, Ministry of Digital Development and Transport, State Oil Fund, Azerbaijan Banks Association, Azerbaijan Credit Bureau, Azerbaijan Microfinance Association, Azerbaijan Insurers Association, Azerbaijan Stock Market Participants Association, Ekvita company, “Azfinance Investment Company” CJSC and “Asian Development Bank” have participated at the meeting.