Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Maliyyə bazarlarının inkişafı və kreditlərin əlçatanlığı işçi qrupunun 23.12.2021-ci il saat 10:00-da “Webex” onlayn platforması vasitəsilə növbəti iclası keçirilmişdir.
Qlobal pandemiya statusu olan COVID-19 virusu ilə əlaqədar onlayn platforma üzərindən təşkil edilən iclasda İşçi qrupun əvvəlki iclasının Protokolunda qərara alınmış tədbirlərin icra vəziyyəti barədə məlumatın verilməsi, İşçi qrupun 2021-ci il üzrə fəaliyyətinin yekunları və Fəaliyyət Planında icrası tamamlanmamış tədbirlərin icra vəziyyətinin müzakirəsi və İşçi qrupun 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planının yekun layihəsinin müzakirəsi həyata keçirilmişdir.
Qarşılıqlı müzakirələr formatında keçən görüşün sonunda, iclas ərzində vurğulanan məsələlərə dair məqbul hesab edilən təkliflərin ümumiləşdirilərək işçi qrupu vasitəsilə dövlət-biznes dialoqu çərçivəsində Komissiyanın Katibliyinə təqdim edilməsi qərara alınmışdır.
İclasa Mərkəzi Bankın, Ədliyyə Nazirliyinin, İqtisadiyyat Nazirliyinin, Maliyyə Nazirliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin, Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının, Dövlət Neft Fondunun, “KPMG Audit Azərbaycan” MMC-nin, “AzFinance İnvestisiya Şirkəti” QSC-nin, “PARABOKT” ASC-nin və “Access Bank” QSC-nin nümayəndələri qatılmışdır.

The next meeting of the Working Group on Financial Markets Development and Accesibility of Loans of the Commission on Business Environment and International Rankings has been held on December 23, 2021, 10:00 through online platform “Webex”.
Discussions on providing information by the Secretary of the Working Group on the status of implementation of the measures decided in the protocol of the previous meeting of the Working Group, discussions of results of the Working Group's activities for 2021 and the status of implementation of unfinished measures in the Action Plan and the discussion of the final draft of Action Plan of the Working Group for 2022 have been held in the meeting organized through online platform “Webex” due to COVID-19 global pandemic virus.
At the end of the meeting held in the format of mutual discussions, it has been decided to summarize the proposals on the issues highlighted during the meeting and submit to the Secretary of the Comission within the state-business dialogue through the working group.
Representatives of the Central Bank, the Ministry of Justice, the Ministry of Economy, the Ministry of Finance, Small and Medium Business Development Agency, Azerbaijan Banks Association, Azerbaijan Microfinance Association, Azerbaijan Insurers Association, State Oil Fund, “KPMG Audit Azerbaijan” LLC, “Azfinance Investment Company” CJSC, “Parabokt” OJSC and “Access Bank” CJSC have participated at the meeting.