31 oktyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin rəhbərlik etdiyi “Tikintiyə icazələrin verilməsi” İşçi qrupunun “Azərbaycan Respublikası İqtisadi Şurasının 24.05.2023-cü il tarixli iclasında Komissiyanın Katibliyi tərəfindən iclasda edilmiş müvafiq təqdimatda “Tikintiyə icazələrin verilməsi” üzrə qeyd olunmuş icra olunmalı tədbirlər istiqamətində zəruri işlərin görülməsi” mövzusuna həsr olunmuş növbəti onlayn iclas keçirilib.
İclas zamanı Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin birinci müavini Namiq Hümmətovun rəhbərliyi, Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri, Prezident Administrasiyasının İqtisadi siyasət və sənaye məsələləri şöbəsinin İqtisadi islahatların monitorinqi, koordinasiyası və qiymətləndirilməsi sektorunun müdiri Vüsal Şıxəliyevin, Komitə yanında Bakı Şəhər Memarlıq və Şəhərsalma Baş İdarəsinin rəisi Read Qasımovun və digər dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə tikintiyə icazə və nəzarət prosesində mövcud olan məsələlər müzakirə edilib, Dövlət Xidmətləri Reyestrinin təkmilləşdirilməsi prosesi, məlumatların yenilənməsi istiqamətində həyata keçirilməli işlərə dair təkliflər səsləndirilib, qarşıda duran vəzifələr barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

The Working Group on "granting construction permits" had its next virtual meeting
The subject of "carrying out necessary work in the direction of the measures to be implemented" was covered in the pertinent presentation made by the Secretariat of the Commission at the meeting of the Economic Council of the Republic of Azerbaijan on May 24, 2023. This topic was discussed at the next online meeting of the Working Group "issuance of construction permits," which is chaired by the State Committee for Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan, on October 31, 2023.
Head of the Baku City General Directorate on Architecture and Urban Planning under the Committee, Vusal Shikhaliyev, head of the devision for monitoring, coordination, and evaluation of economic reforms of the Department of Economic Policy and industry issues of the Presidential Administration, and head of the Secretariat of the Commission on Business Environment and international ratings all spoke during the meeting. Read Gasimov participated, as did representatives from other government agencies. Topics pertaining to the construction permit and control process were discussed, suggestions for enhancing the Register of Public Services were put forth, work on updating information needed to be done, and opinions were shared regarding the tasks that lay ahead.