"Korporativ idarəetmə, investisiyalar, investorların maraqlarının qorunması, biznes etikası və korporativ sosial məsuliyyət" istiqaməti üzrə İşçi qrupunun iclası
9 oktyabr 2019-cu il tarixində İqtisadiyyat Nazirliyində Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Korporativ idarəetmə, investisiyalar, investorların maraqlarının qorunması, biznes etikası və korporativ sosial məsuliyyət İşçi qrupunun dövlət orqanları, ictimai birlik və biznes assosiasiyalarının nümayəndələrinin iştirakı ilə növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda Komissiyanın cari ilin aprel ayında təqdimatı keçirilmiş “azranking.az” portalı, onun yeni imkanları, həmçinin, Komissiyanın işçi qruplarının fəaliyyətinin səmərəliliyinin daha da yüksəldilməsi, bu sahədə əlçatanlılıq və şəffaflığın, eləcə də ictimai iştirakçılığın artırılması məqsədilə yaradılmış “Rəqəmsal təvqim” haqqında İşçi qrupunun üzvlərinə və digər iclas iştirakçılarına ətraflı məlumat verilmişdir.
Bundan əlavə, cari dövrədək İşçi qrupu tərəfindən görülən işlər, İşçi qrupa həvalə edilmiş beynəlxalq hesabatların müvafiq alt indikatorları üzrə ölkəmizin mövqeyi, “İnvestisiya fondları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda və Azərbaycan Respublikasının Mülki Məcəlləsində dəyişikliklər edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikasının qanunlarının, həmçinin “İnvestisiya fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihələrinin geniş müzakirəsi aparılmışdır. Eyni zamanda, İşçi qrupun növbəti iclasında müzakirə ediləcək məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.

On October 9, 2019 a meeting was held in the working group "Corporate Governance, Investments, Protecting Investors' Interests, Business Ethics and Corporate Social Responsibility" with the participation of public sector, public associations and business community.
The members of the Working Group and other participants were given information about the digital platform azranking.az, which was presented in April of this year, and A “Digital Calendar”, which was created to increase the efficiency of the Commission's working groups, and accessibility and transparency in this area, as well as to provide public participation in detail.
Furthermore, wide discussion was held of work carried out by the Working Group to date, the position of our country on the relevant sub-indicators of the international reports assigned to the working group, as well draft laws of the Republic of Azerbaijan on Amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan “On Investment Funds” and the Civil Code of the Republic of Azerbaijan, Law of the Republic of Azerbaijan “On Investment Activities”.
At the same time, the sides exchanged views on the issues to be discussed at the next meeting of the Working Group.